EĞİTİMİN
SİLİKON VADİSİ

Dünya Standartlarında Milli Yazılımcılar Yetiştiriyoruz

KAMPÜSLERİMİZ

SİLİVRİ

AVCILAR

YÜKSEK TEKNOLOJİ

İŞLEVSELLİK

DOĞAYLA BÜTÜNLEŞME

Eğitimin Silikon Vadisi

Dijital devrimin hızlanarak devam etmesi sebebiyle yazılım endüstrisi hızla gelişmeye devam ediyor, programcılık mesleğinin önemini gitgide artıyor.

Buhar gücüyle çalışan makinelerin icat edilmesiyle başlayan sanayi devrimi, elektrikli makinelerin ve onu takiben elektronik teknolojisinin geliştirilmesiyle devam etti. Elektronik cihazlara makine kodlarını işleten çiplerin yerleştirilmesi ile dijital devrime dönüştü. Bu süreçte programlanabilir dijital cihazlar hayatımızın her alanına girdi.

Kullandığımız günlük araçlardan çevremizdeki dünyaya, iletişim yöntemlerimizden ekonomik faaliyetlere ve eğitim sistemimize kadar insan yaşamının tüm evreleri dijital cihazlar ve bilgisayar programları tarafından yürütülmeye başladı. Yapay zekanın gelişimine paralel olarak bu sürecin hızlanarak devam edeceği görülüyor. 

Dijital cihazların işlemesini ve yönetilmesini sağlayan programların yazılması ve güncellenmesi faaliyeti olarak tanımlanan programcılık mesleği, teknolojinin gelişmesiyle gitgide önem kazanmaya başladı ve dijital gelişimin teknolojik bir devrime dönüşmesiyle çağımızın en önemli mesleği haline geldi. 

Önümüzdeki yıllarda birçok meslek ortadan kalkacak ve bu işler makineler tarafından yürütülmeye başlayacak. Programcılık mesleğinin ise bu dönemde önemini artırarak sürdüreceği görülüyor. 

  • Yazılım geliştirme çalışması, projelendirmeden programlamaya, yayınlamadan dağıtıma kadar birçok aşamayı içermektedir.
  • Okul kampüsü, öğrencilerin yazılım çalışmalarının her aşamasında ihtiyaç duyacağı teknik imkanları sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.
  • İnteraktif sınıfları, çalışma alanları, toplantı ve seminer salonları, kuluçka merkezi, teknik danışmanlık birimi, yazılım showroom’u ve birçok teknik birimiyle kampüsümüz bir teknoloji merkezi olarak faaliyet göstermektedir.
  • Kampüs, Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren yüksek teknoloji firmalarının genel tasarımları göz önüne alınarak, öğrencilerin projelere konsantre olmalarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Şehrin dışında, doğayla iç içe olarak seçilen kampüs alanı, proje geliştirme çalışmalarını destekleyecek teknolojik özelliklerle ve etkinlik merkezleriyle donatılmıştır.
  • Zamanın önemli kısminin çalışmalarla geçirmeye yönlendiren kampüs tasarımı, kalan zamanda da doğayla iç içe huzur dolu ortamda dinlenirken projenin ilerleyişini değerlendirmeyi sağlar.
  • Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi kampüsü okulun proje ve üreticilik odaklılığına uygun şekilde tasarlanmıştır.
  • Yüksek teknoloji ile donatılmış binada yürütülen araştırma geliştirme çalışmaları kampüsün sunduğu olanaklar sayesinde başarıyla yürütülür. Dinlenme zamanı ise huzur ortamında proje odaklılığı kaybedilmeden değerlendirilir. 
Silivri Kampüsü
Avcılar Kampüsü
Sorularınız Mı Var ?

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Whatsapp hattımızdan, web sitemizin iletişim kısmından, telefonla ya da okulumuzu ziyaret ederek aklınıza takılan soruları sorabilir, eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir ve ön kayıt yaptırabilirsiniz.