EĞİTİMİN
SİLİKON VADİSİ

Dünya Standartlarında Milli Yazılımcılar Yetiştiriyoruz

GENEL MÜFREDAT

Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi’nde öğrenciler bir taraftan en üst standartlarda teknik eğitimler alırken, diğer taraftan yoğun İngilizce dersleri ve akademik derslerle ülkemizin ve dünyanın önemli üniversitelerine hazırlanırlar.

Eğitimin gerek teknik gerekse kültürel alanlarda yoğun bir programla yürütüldüğü Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi’nde, dersler tecrübeli öğretmenler ve profesyoneller tarafından öğrencinin mesleki ve akademik açıdan en üst seviyeye ulaşması için tasarlanır ve aktarılır.

Çizgi öğrencisi, Bilgisayar Biliminin Temelleri derslerinde öğrendiği kavramlarla kendine zemin hazırlar. Algoritma ve Programlama dersleriyle sağlam temeller atarak kendini geliştirir. Donanım, İşletim Sistemleri dersleri ve görmüş olduğu Programlama Dilleri dersleriyle destekler. Bununla beraber Veri Tabanı Yönetimi, Siber Güvenlik, Grafik Tasarım, Robotik Kodlama, Web Programlama gibi bir çok derste edinmiş olduğu bilgilerle tam donanımlı olarak mezun olur.

ÇİZGİ ÖĞRENCİLERİ BAŞARIR

Çizgi öğrencileri ülkemizin uluslararası başarılarını artırmak için hem teknik hem de akademik açıdan en üst düzey bilgilerle donatılır.

Çizgi öğrencileri, bilgisayar biliminin kuramsal temellerini, bilgisayar donanım ve mimarisi, programlama dilleri, güncel web teknolojileri, grafik tasarım gibi temel dersleri alırlar.

Projeye dayalı eğitim modeli ile sahip oldukları bilgileri çalışmalarında nasıl kullanacaklarını öğrenirler. Analiz etme ve çözüm üretme yeteneklerini geliştirirler.

Teknik Dersler

Yazılım dersleri ve diğer teknik dersler, uzman bilgisayar mühendisleri, eğitmenler, tasarımcılar ve profesyoneller tarafından proje tabanlı olarak verilir.

İngilizce

İletişime dayalı yoğunlaştırılmış ingilizce programında öğrencilere hem günlük yaşantıda hem de mesleki çalışmalarda ihtiyaç duyacakları dil hakimiyeti kazandırılır.

Akademik Dersler

Çizgi Koleji’nin eğitim-öğretim alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi ve uzman öğretmen kadrosuyla, genel akademik derslerde başarılı öğrenciler yetiştirilir.

ÖZEL
SINIFLAR

Özel dizayn edilmiş sınıflarda proje tabanlı eğitim ile içselleştirilmiş profesyonel eğitim.

TEST VE YARIŞMALAR

Test ve yarışmalar ile üniversite sınavlarına ve mesleki hayata hazırlık.

AR-GE
ÇALIŞMALARI

Ar-ge laboratuvarlarında araştırma geliştirme çalışmaları ile bilim ve teknolojide liderlik.

UZMAN
DESTEĞİ

Uzmanlar ve iletişim imkanları ile bilgiye doğrudan ve pratik erişim.
Sorularınız Mı Var ?

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Whatsapp hattımızdan, web sitemizin iletişim kısmından, telefonla ya da okulumuzu ziyaret ederek aklınıza takılan soruları sorabilir, eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir ve ön kayıt yaptırabilirsiniz.
HAYDİ GENÇLER!

GELECEĞİ BİRLİKTE KODLAYALIM