EĞİTİMİN
SİLİKON VADİSİ

Dünya Standartlarında Milli Yazılımcılar Yetiştiriyoruz

HAKKIMIZDA

Dijital devrimin hızlanarak devam etmesi sebebiyle yazılım endüstrisi hızla gelişmeye devam ediyor, programcılık mesleğinin önemini gitgide artıyor.

Buhar gücüyle çalışan makinelerin icat edilmesiyle başlayan sanayi devrimi, elektrikli makinelerin ve onu takiben elektronik teknolojisinin geliştirilmesiyle devam etti. Elektronik cihazlara makine kodlarını işleten çiplerin yerleştirilmesi ile dijital devrime dönüştü. Bu süreçte programlanabilir dijital cihazlar hayatımızın her alanına girdi.

Kullandığımız günlük araçlardan çevremizdeki dünyaya, iletişim yöntemlerimizden ekonomik faaliyetlere ve eğitim sistemimize kadar insan yaşamının tüm evreleri dijital cihazlar ve bilgisayar programları tarafından yürütülmeye başladı. Yapay zekanın gelişimine paralel olarak bu sürecin hızlanarak devam edeceği görülüyor. 

Dijital cihazların işlemesini ve yönetilmesini sağlayan programların yazılması ve güncellenmesi faaliyeti olarak tanımlanan programcılık mesleği, teknolojinin gelişmesiyle gitgide önem kazanmaya başladı ve dijital gelişimin teknolojik bir devrime dönüşmesiyle çağımızın en önemli mesleği haline geldi. 

Önümüzdeki yıllarda birçok meslek ortadan kalkacak ve bu işler makineler tarafından yürütülmeye başlayacak. Programcılık mesleğinin ise bu dönemde önemini artırarak sürdüreceği görülüyor. 

Proje Hedefleri

Öğrencilerimizin hem Türk toplumu hem de tüm insanlık için büyük projeler geliştirmesini hedefliyoruz.

Eğitim Hedefi

Öğrencilerimizin dünyanın en iyi yazılımcıları olmaları için gereken eğitimi sağlıyoruz.

Ar-ge Merkezi

Eğitimin Silikon Vadisi misyonunu üstlenen okulumuzu bir ar-ge merkezi gibi çalıştırıyoruz.

Eğitim Modelleme

Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi olarak, öğrencilerimiz için gereken ileri düzey yazılım eğitimlerini modelliyoruz.

Yerli Yazılım

İnsanlık, insana benzeyen robotların üretildiği, uzay istasyonlarında yaşamın başladığı yeni bir teknolojik çağa girdi. Bu yeni çağın başladığı günümüzde ülkelerin arasındaki teknoloji yarışı iyice hızlandı. 

Tüm toplumlar bu döneme diğerlerinin önünde girebilmek için teknolojik üretimi ve ar–ge çalışmalarını yoğun bir şekilde destekliyorlar. Yazılım endüstrisi günümüzde olduğu gibi önümüzdeki yüzyılda da bu teknolojik gelişimin lokomotifi olma görevini sürdürecek. 

Gelecek kuşaklarımızın dünya üzerinde saygı gören, özgür ve bağımsız yaşayan insanlar olabilmesi için toplum olarak teknoloji geliştirmemiz gerekiyor. Bu yüzden yerli yazılım endüstrisinin gelişmesine çok önem veriyoruz. 

Yerli yazılım anlayışımız gümrük duvarlarının yükseltilmesi suretiyle kendi içine kapalı bir endüstrinin oluşması değildir. Çünkü ithal ürünlerin yerli üretimin kalitesini artirici etkisi bulunmaktadır. 

Sorularınız Mı Var ?

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Whatsapp hattımızdan, web sitemizin iletişim kısmından, telefonla ya da okulumuzu ziyaret ederek aklınıza takılan soruları sorabilir, eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir ve ön kayıt yaptırabilirsiniz.
HAYDİ GENÇLER!

GELECEĞİ BİRLİKTE KODLAYALIM