Çizgi Koleji

çizgi koleji

MUTFAK SANATLARI ATÖLYESİ

MUTFAK SANATLARI ATÖLYESİ

Öğretmenlerimizin gözetiminde, tüm güvenlik ve hijyen önlemlerinin alındığı atölyemizde, Sağlıklı ve birbirinden leziz tatlar atölyemizde küçük şeflerimizin hünerli ellerinde hayat buluyor.

Öğrencilerimiz mevsim meyve ve sebzeleriyle mutfakta yaratıcılıklarını kullanırken mutfağa dair her şeyi olumlu olarak tanımlıyor.

Çocuklar ince motor becerilerini, el- göz koordinasyonunu geliştiren bu atölye çalışmamızda kendi yetenek ve zevklerini keşfederken bir yandan da yaşıtları ile eğlenceli vakit geçiriyor.

FAYDALARI NELERDİR?

Bu atölyede temel amaç yine tüm atölyelerde olduğu gibi, dikkat, koordinasyon, miktar algılaması, bütüncül bakabilme, üretebilme, kendini ifade edebilme, insanlar için bir şeyler yapabilme duygu ve düşüncesi geliştirilir. Aynı zamanda da tabii ki gerçek bir yaşam becerisi katar.

 Hayatta kalmasını sağlayacak temel bir beceri kazanırken çocuklarımız, aynı zamanda gerçek yenebilir, paylaşılabilir son derece özgüven ve ince motor becerisi geliştiren bir ürün ortaya koyuyor çocuklarımız. Yaptıkları pasta, kek, börek, salata ve reçelleri hep beraber yiyorlar. Böylece hem sağlıklı yaşama dair zihinleri doluyor hem de paylaşmanın ne demek olduğunu anlıyorlar.

Bu çalışmalar çocukların sosyalleşmelerine katkıda bulunur, iş birliğini ve ekip çalışmasını öğrenirler,
Turşu nasıl kurulur, krema nasıl yapılır, fırında kaç dakikada kurabiye pişer gibi bilgileri öğrenirken bir yandan yemek yaparken dikkat edilmesi gereken kuralları öğrenirler.
Mutfak atölye çalışmalarımız çocukların kendi yetenek ve zevklerini keşfetmelerini sağlarken aynı zamanda sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenir, hazır gıdalardan kendi istekleri ile uzaklaşmalarına yardımcı olur.

DSC_0072-scaled.jpg
DSC_0096-scaled.jpg
DSC_0083-scaled.jpg
DSC_0092-scaled.jpg
DSC_0110-scaled.jpg
DSC_0145-scaled.jpg
DSC_0097-scaled.jpg
DSC_0223-scaled.jpg

Bugün çocuğunuzun hayatını zenginleştirin

Adres

Biga /Avcılar /Silivri

TELEFON

+90 212 727 79 00

E POSTA

info@cizgi.k12.tr

Sohbeti Başlat
1
Bilgi Alın.
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?